Make the Kingdom RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Make the Kingdom RPGLog in

RPG - Make the Kingdom

Květinový tunel

5 posters

descriptionKvětinový tunel EmptyOlivia Schreave

more_horiz
*Poslední dny byly opravdu stresující. Od doby, kdy navštívila knihovnu, se nezastavila. Měla hafo práce a pořád to nevypadalo, že by v nejbližší době ubyla. Praštila s papíry o psací stůl a zazvonila na zvonek, aby si zavolala služebnou. Jakmile dívka přiběhla, řekla:* Vezmi sklenici vody, jdeme se projít. *Počkala, než dívka přijde a společně s ní se vydala směr květinový tunel. Ráda se tam tudy procházela, obzvlášť teď, když všechno začínalo nakvétat.* Tak co si zatím myslíš o selekci? *Zeptala se dívky. Na mysli měla všechna ta děvčata, která přijela, i nedávný útok na palác. Podívala se na dívku a trochu zpomalila krok.* Mohla bych tu vodu? *Zeptala se a vzala si sklenici do rukou.*

descriptionKvětinový tunel EmptyChelsea Kei

more_horiz
Spisovatelka nejsem. *Smutně se usmála.* To nepatří totiž k možnostem mé kasty. *Pak se na chvíli zarazila.* Tedy teď už ano, o tom jsem vždy snila. Mít možnost vydat své příběhy. /Díky Selekci, která mě posunula ke správné kastě./ Ale ano, už od mala píši. Nejraději fantasy. *Prohrábla si vlasy.* Mně šití nikdy nešlo, každý má něco. *Usmála se.* Zajímavé. /Myslím si, že to už někdy zkoušeli, a že to nevyšlo. Asi trochu naivní, ale roztomilý./ *Otočila se za hlasem, který volal jméno její společnice.* Já vás také, děkuji za vaší nabídku, určitě se ozvu. *Zakřenila se na ní a nechala jí odejít. Poté se pomalu rozešla také pryč.*

descriptionKvětinový tunel EmptyRe: Květinový tunel

more_horiz
Zamrkám k ní obdivně. "Jsi spisovatelka? Páni, co píšeš za knihy? To musí být úchvatné umět psát, mě by to také bavilo, jenže, nemám talent. Na psaní, za to umím šít a navrhovat šaty, a zpívat.." Povím , ne nijak vychloubačně spíš stylem, že každý má něco v čem je dobrý a její talent já opravdu obdivuji. Zamyslím se a poklepu si na bradičku. "Asi bych sedla k vyjednávacímu stolu s odbojem, a pokusila se o pochopenéí jejich odporu k monarchii a o nastolení klidu mírovou cestou." povím zcela vážně, pak ale zavrtím hlavinkou. "Na tom ale nezáleží, protože já královna ne..." Alci!!!!Alci Kde jsi?! Všude tě hledám honem potřebuji pomoct. Ozve se s konce tunelu hlas mojí mistrové. Zamrkám a ukloním se před Chelsea. "Práce volá, moc ráda jsem vás poznala Lady..." Je tu někdo další , takže naše tykací seance skončila. "Velmi ráda vs brzy potkám a kdybyste potřebovala něco opravit, zašít nebo spíchnout, jsme vám k službám." Mrknu na ni spiklenecky a pak se rozeběhnu za hlasem, aby si nedělali starost.

more_horiz
Taky hrozně ráda čtu a to množství knížek, které tam máme je snad nekonečný. *Zasnila se.* Jednou bych ale chtěla, abych mezi těmi skvělými autory měla své příběhy a knížky i já. *Byl to jeden z největších snů Chelsea.* To nevím, ještě jsem nad tím nepřemýšlela. Moje myšlenky se v tuhle dobu ubírají lehce jiným směrem. *Usměje se na ní.* Co bys udělala jako první ty?

more_horiz
To se mi nechce věřit, dle mě je úžasná, ale pro Alci je každá krásnější než ona, sama si připadá malá prdelatá a obecně neatraktivní jako peklo. Zamrkám nadšeně, o té provincii jsem četla."MIluju čtení, encyklopedie i beletrii, to musí být úžasné mít přístup k tolika knihám a informacím." Usměji se na ni nadšeně, představuju si nějakou magickou věž,kde se po obvodu táhne točité schodiště a všude na zdech jsou knihy knihy, samé knihy. "A co bys udělala jako první? Jako královna? To musí být úžasné mít na dosah všechny tyto možnosti!"

descriptionKvětinový tunel EmptyChlesea Kei

more_horiz
No.. že bych to znala úplně říct nemůžu. *Uchechtla se. Věděla, že není nijak ošklivá, sama sobě se líbila, ale nikdy neměla pocit, že by o ní nějací kluci pořádně stáli. Možná to však bylo tím, že ona nestála o ně.* Ale také děkuji. Z tvého popisu by se mi tam určitě líbilo. /Byl by to velký rozdíl od města./ Jinak jsem z Tammis, to je ta s téměř největší knihovnou. *To byla jedna z mála věcí, na kterou ve své provincii byla hrdá.*

more_horiz
Zamrkám překvapeně a přemýšlím o by mi asi tak na dvorním životě vadilo. Ne, nic mě nenapadá, nejsem taková ta bohémská duše, miluju celý ten svět a věřím v něj. Zamrkám a začnuse chichotat její kompliment mě dostal do rozpaků "No..někdo jako ty Chelsea to zná, vysoká krásná, štíhlá a ty krásérovné vlasy jak hedvábí..ale jsi laskavá..." Poěkuji ji tak jak to umím. Pak se mi očka rozzáří. "To je.Irsko je překrásná země...dokonalá..." Vydechnu lehce zasněně. "Zelené pláně, ovečky, hrady...moc by se ti tam líbilo, alespoň myslím. Odkud jsi ty? Myslím z jaké provincie?"

more_horiz
No... *Přemýšlela, jak by vysvětlila svoje pocity ohledně toho.* Že jsou věci, které mi připadají celé zbytečné a nudné. *Pokrčí rameny.* Je to takový hodně svazující, člověk jako by snad ani nic nemohl. *Pak sledovala, jak Alci zrudla.* Možná si tě nevšiml, ale není to tebou. Protože já si myslím, že za tebou se také musí otočit kdejaký kluk. *Usmála se na ní.* Z Irska? To zní zajímavě.

more_horiz
Nebyla sem typ, co by taktizoval a mlžil, nepřišlo mi nějak potřebný lhát nebo říkat polopravdy, byla jsem upřímný člověk a tak vše co jsem říkala byla prostě pravda, nebo můj názor, ne, že bych chtěla nějak propagovat Beu nebo někoho znejistět. "Já nevím, co například? Mě snad přijde, že s etiketou se to přehnat nedá, dává životu směr a eleganci." uculím se, pro mě to nebylo svazující jako třeba pro Bei, já milovala chovat se jako dáma, ale u mě to nikoho nezajímalo. Když zopakuje co jsem řekla o princi tak zrudnu jako rak a sklopím oči. "hmm" přitakám a dívám se jinam na nějakou kytičku. "To neznamená, ale faktem je, že si mě prostě nevšiml...navíc nejsem z Iley...poházím z Irska a Devarouxovi si mě laskavě vzali k sobě po smrti mých rodičů..." vysvětlím osobní věc ale naprosto otevřeně a beze studu.

more_horiz
Tak to ano, také mám ráda vychované lidí. *Neměla ráda ty nevychované obchodníčky, co si mysleli, že můžou všechno.* Jen si myslím, že by se to nemělo přehánět.* /Třeba u stolování./ *V duchu nad tím protočila očima. Když takhle poslouchala, jak mluvila o Beatrice, uvědomila si, že má pravdu. Ta holka byla doopravdy pěkná.* /No jo no, ne všechny můžeme být modelky./ *Představila si sama sebe, jak by dělala modelku, a už jí bylo do smíchu.* Takže elegantně a moudře, jo? *Zakřenila se na ní.* A v čem, že mu to sluší? *Celou dobu na sobě měla široký úsměv.* A to, že jsi služka přece neznamená, že by si tě nemohl všimnou. /Teda krom toho, že si teď musí vybrat dívku ze Selekce./

more_horiz
Přikývnu. "Je krásné, umět se chovat, znát věci o své zemi a být elegantní." Pokrčímrameny, líbilo se mi to, být vzdělaná, sofistikovaná, na úrovni, ale to takové trdlo jako já nemá šanci. Bea je náderná, ta by byla dokonalá princezna! Jen kdyby se uměla někdy trochu krotit. Zasměju se a pokrčím rameny. "Každá máte něco jiného, já Beu obdivuju od malička, vysoká,štíhlá, nádherná bronzová pleť a ty vlasy! Až po zadek a sametové a lesklé...je nádherná." Přiznám bez mučení , má sestřenka je pro mě ztělesněním ženské krásy, co já, drobá, rpdelatá, pihy všude, pleť jako alabastr, oči jako srnka a rozčepýřené vlnité zrz vlasy. To je na švadlenku ne na královnu. Zčervenám když se zeptá na prince. Pokrčím ramínky. "Netuším...myslím neznám ho doopravdy, působí tak elegantně a moudře...umí se chovat a moc mu to sluší v...no to je jedno." Zavrtím hlavinkou, měla jsme na mysli ten oblek co jsme mu šily, ale to Chelsea neví, akže to mohlo vyznít zajímavě. "Já jsem služka, mě si princové nevšímají..." Pokrčím ramínky.

more_horiz
To tě doopravdy bavilo? *Zeptala se nechápavě. Poznala její smutný hlas na konci věty, nechtěla to však vytahovat. Už teď si uvědomovala, že dívka by mohla být lehce citlivější, nechtěla jí rozesmutnit nebo až rozbrečet. Proto se také rozesmála nad další větou.* Myslíš si, že bych se měla bát konkurence? *Poté pozvedne jedno své obočí.* Tak co? Jaký je podle tebe? *Chtěla znát názor osoby, která s princem sdílí stejný bydliště, i přestože se jednalo o palác.*

more_horiz
Zasměju se a přitakám. "Ona má výrazné aroma..ale ta jedlá ho má subtilnější, dá se s ní péct, dělat levandulovou limonádu a tak..." Vysvětlím, levandulový med je dokonalý. Přikývnu k ní, že chápu. "To já bych si klidně dala hodinu klavíru a etikety, doma mě to moc bavilo...než rodiče...odešli." sklopím pohled smutně. Kdyby něco bylo jinak, mohla jsem být jinde. Ale nelituju se, práce mě baví, jen se občas přistihnu, že jsem zkrátka člověk a trochu holkám závidím, to bych ale Chelsea nepřiznala, stydím se za to, závist je špatná vlastnost. Když se zmíní o princi očka mi zazáří zvědavostí. "Je mi jasné že mi neřkneš podobnosti abychto neřekla Bei a ona to nepoužila proti tobě, eda..ona taková není..ale řeni mi o něm alesponň něco...on je vždycky tak .." Nevím jak to popsat, vznešený? On je spíš povýšený ale v Alciiných nevinných očích je dokonalý.

more_horiz
*Rozhlížela se po kytkách, na které Alci ukázala. Překvapilo jí, že se levandule dají jíst, to vůbec netušila.* Jako mýdlo? To je zajímavý. *Hned dostala chuť si to sama zkusit, ráda takto experimentovala.* Ráda si v téhle době poslechnu něco jiného než šaty nebo etiketu. *Další otázka už byla více očekávaná, když tam byla hlavně kvůli tomu.* Ano, měli jsme rande naslepo. Myslím, že jsme se oba docela překvapili navzájem. *Troufla si říct a podívala se na druhou dívku, kterou si následně prohlédla.*

more_horiz
Zasměju se a přikývnu k ní na znamení oboustranného souhlasu. Měkvětiny nudné nepřišly,nučila jsem se jejich jména i význam aněkteré byly i bylinky, takže uměly pomoct od neduhů, možná by se princi nějaká hodila,když je raněný... Pomyslím si jak jdeme k první z květin."Levandule, tu mám nejradši..vidíš,jsou tu čtyři druhy...velkokvětá, vonná, kosmetická a jedlá...jíst se dají všechny,ale některé chutnají jako mýdlo." zasměju se. Pak j ukážu ještě tak pět dalších a otočím se k ni. "Musím tě nudit co?" ušklíbnu se lehce. "Kdžy mě ty květiny baví...co máš ráda ty Chelsea? A ..by..byla jsi už na schůzce s princem?" zeptámse jí se skousnutým rtem a očima blýskajícíma se zvědavostí.

more_horiz
Neprozradím tě, ale jen pod jednou podmínkou. *Zadívala se na ní a pak se zasmála.* A to pod tou, že neprozradíš ty mě. A to pukrle si můžeš klidně taky odpustit.* /Možná by mě to mohla pořádně naučit./ *Nakonec nad tím v duchu mávla rukou, nechtěla teď řešit takové nesmysly.* Jistě, ubližovat je nesmysl. /Hlavně těm zvířatům!/ *Pak sledovala, co jí Alci ukazovala, načež na to přikývla.* Ráda se podívám. *Usmála se. Doopravdy to znělo lehce nudně, ale chtěla jí udělat radost. Taky chtěla mít Chelsea na chvíli ode všeho pokoj, a s touhle holčinou se zdálo, že bude. Proto se také rozešla.*

more_horiz
Přikývnu k ní, ne nijak barvitě, ale že se s ní seznámila a že se zdá milá narozdíl od Alyssy na kterou je třeba si dávat pozor. Zamrkám a skousnu si ret, na tykání. "Moc ráda, ale nesmíte mě prozradit, nechci mít potíže...Já jsem tedy Alciellë Mc Geary..těší mě." Podám jí ručku a udělám pukrle, v etiketě má Alci navrch proti Beatrice, Alci o tom sní, miluje tu krásu tanečních sálů, šatů a dvornosti, Bea je živel, nezkrotná a často jí ujede nějaké nespisovné slovo, i když je samozřejmě dobře vychovaná, jen temperamentní. Alci je pokorná a někdy až moc. "Chelsea..." mrknu na ni s úsměvem, je hezké že někdo mě bere jako sobě rovnou a nepřehlíží mě jako služku.Samozřejmě by mě nenapadlo tykat jí před lidmi, to bychom mohly mít velký průšvih obě dvě. Pokrčímnosík a přikýnu. "Násilí nic neřeší, nepochopila jsem potřebu ubližovat druhým..ani zvířatům." Zavrtím hlavinkou. "Já vím, ale ten pocit, tady." Sáhnu si na břicho. "Ten je nepříjemný. Chceš se projít Chelsea? Ukázal abych ti místní keře a botaniku."

more_horiz
Bea o mně vyprávěla? *Podívala se na ní překvapeně.* Jinak jsem ti chtěla říct, že si můžeme potykat, co říkáš? /Pokud je to sestřenice Beatrice, třeba mě nikdo nezlynčuje, že se nechovám podle etikety./ *Zahodila další klacík a zvedla ruku, aby si s ní mohla potřást.* Jenom Chelsea, tedy alespoň v soukromí. *Zazubila se na ní a doufala, že pochopila, že její celá nabídka se vztahuje na to, když se uvidí v soukromí.* Taky nemám ráda násilí. /Kdybych mohla, taky bych těm rebelům rozbila hubu./ To by byla, ale nemůžeš na to tak myslet. Nic se nestalo, a tak jsou tyhle myšlenky zbytečné.

more_horiz
Sprásknu ruce radostí a uculím se. "Tak to mě těší...tak ty jsi ta zrzka jako já , o které mi říkala...tedy...vy..lady." Opravím se a skousnu si ret dívajíc se na ni nešťastně, snad si na mě nebude za to tykání stěžovat. Trochu mě to štve, život je nefér, původ mám šlechtický a kdyby tatínek neudělal ten špatný obchod, byla bych teď možná mezi uchazečkami o krásného Jaspera, jenže nejsem, takže musím udělat maximum ze života co mám. "Ale obecně.." fňuknu lehce. "Špatně nesu násilí a takovou nenávist, mohli někoho zabít...třeba prince...to by byla hrůza.." odtuším.

more_horiz
Ano, znám. Je mi z účastnic momentálně nejblíž. *Přiznala se jí, a když si uvědomila, že řekla, že je v pořádku, ulevilo se jí.* To je skvělé, že je v pořádku! *Pak se zarazila.* To je tvá sestřenice? *Podívala se na na ní.* Počkej, kvůli tomu přece neumíš plakat, když je v pořádku. *Zmateně si jí prohlížela. Nikdy nevěděla, co dělat s plačícími osobami.*

more_horiz
Zamrkám když uslyším jak zašeptala jméno Beatrice. "Znáš Beu? To je moje sestřenice...nic se jí nestalo ale byla taky otřesená, volaly jsme její rodině...strašné tyto projevy nenávisti!" Povím se slzičkami v očích a popotáhnu. No, možná to je i trochu kvůli tomu, že mě zatahala za vlasy ale nejsem nevděčná a tak jsem ráda, že mi vůbec pomáhá a že se zdá příjemná narozdíl od některých z vyšších kruhů.

more_horiz
To nic není. Ale musíš dávat bacha přeci. *Už se neusmívala, když nevěděla, co se stalo. Zrovna zahodila jeden dosti zamotaný klacek.* Kdyby to štípalo, řekni. *Hrozně jí iritovalo to její vykání a dělání pukrle, ale stále si nebyla jistá, jestli by z toho neměla problém.* Cože? Pobodáno? *Zarazila se a podívala se na dívku. Jako první si vzpomněla na Beu, s tou se tady zná momentálně nejvíc, proto její jméno i potichu zašeptá. Chtěla už vyrazit zjišťovat, přestože ji bylo řečeno, ať to raději neřeší a jde se vyvětrat, když jí bylo špatně.*

more_horiz
Zamrkala jsem když přišla ke mě a přitiskla si knížku na hruď. Přitakám k ní , když si všimnu sena co mi trčí z hlavy. "Tak děkuji moc Lady...jste moc milá..." Zase pukrle a tak se sama zatahám za vlasy, protože už drží nějakou tu větvičku ale to je moje chyba. "Neslyšela jste to lady? Několik lidí bylo pobodáno, myslím, že i princ.." Povím jís lítostí v hlase. "Ale naštěstí nikdo nezemřel." Dopovím rychle a zčervenám trochu , když mi tahá větvičky z vlasů, jakoby snad byla obyčejná a měla čas se zahazovat se švadlenkou o volném čase.

more_horiz
To jsem si stačila všimnout. *Zazubila se na ní.* Ale chápu, každý rád někdy uteče.. *Pak sledovala, jak vytahovala knížku zpod keře.* To já bych pomohla ráda. *Vysvětlila jí ještě jednou a přistoupila k ní. Chtěla jí začít vytahovat větve z vlasů, pak se ale zarazila.* Mohu? *Pak se na ní podívám. *Vlastně jsem u ničeho nebyla, v tu dobu mi bylo blbě, a když nastal útok, byla jsem odvedena okamžitě do bezpečí. *Usmála se nad tím, že byla v pořádku. Následně se však zamračila.* Co se stalo? Jaké strašné zprávy?

more_horiz
Zaculím se, vypadá to, že bude normální a milá. Má zrzavý vlasy jako já! "To nic lady...já byla trochu v jiným světě." Omluvím se jí a očima začnu hledat místo, kam dopadla moje knížka. Představí se taky a tak se mi uleví, že jsem se uklonila, přeci jen, účastnice má automatickou kastu a je nade mnou i kdyby byla původně švadlena. Jenže já...já nejsem z Iley, takže na prince nemůžu ani pomyslet, nikdy si mě nevšiml, mluvil se mnou, když jsem mu šila oblek, obdivovala jsem ho z povzdálí ale to je všechno. Moje sny o tom být princeznou neměly reálný podklad a já to věděla. Mávnu rukou a zavrtím hlavou. "Probohy to nee, to já si ji vylovím sama lady..." Neobratně se nakloním přes laviču takže mi nožky vyletí do vzduchu a natáhnu se abych si prsty popostrčila knížku k sobě a pak ji vátězoslavně vytáhnu s tím, ež se mi rozpustily vlasy a mám v nich větvičky. "Už je to dobrý, není ani špinavá." uculím se vesele. Pak mi ale dojde co se dnes stalo a jak mi to ta knížka vymazala. "já já se omlouvám, takhle blbnout v takových časech, jste v pořádku lady Chelsea? Co princ? Byla jste u toho? Strašné zprávy." zamračím se lítostivě.

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum